Dieta sportowa w Cateringu Dietetycznym Łódź

Dieta sportowa została stworzona z myślą o tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia bądź dążą do zwiększenia swojej masy mięśniowej. Dzięki posiłkom bogatym w pełnowartościowe białko i obniżonej zawartości węglowodanów prostych to idealne rozwiązanie przed, jak i po wyczerpującym treningu. Ponieważ aktywność fizyczna czy to w przypadku sportów amatorskich, czy też wyczynowych wymaga od nas, abyśmy dostarczyli do organizmu odpowiednią ilość paliwa. W diecie sportowej nie powinno zabraknąć zdrowych deserów, koktajli i pełnowartościowych posiłków. Odpowiedni wybór jednej z opcji kalorycznych pozwoli dopasować stosowną dietę dla siebie. Dodatkowym i ważnym atutem diety sportowej powinny być przede wszystkim różnorodne potrawy skomponowane ze świeżych produktów.

Odpowiedni wybór diety sportowej dla siebie

Dieta sportowa to idealny wybór dla tych, którzy poświęcają sporą część czasu w ciągu dnia na ćwiczenia i aktywność fizyczną. Ponieważ intensywny trening w pewnym stopniu może bardziej obciążyć nasz organizm watro zatem dostarczyć mu odpowiednich składników odżywczych i zapewnić taką kaloryczność produktów, aby nasze ciało po wyczerpującym treningu w miarę szybko się zregenerowało. Dobrze zbilansowana dieta sportowa to odpowiednio dobrane proporcje węglowodanów, białka i zdrowych tłuszczy. Dzięki nim będziemy mieć mnóstwo energii w ciągu dnia. Dodatkowo owoce i warzywa zawarte w diecie z pewnością zapewnią codzienną porcję zdrowych witamin.

Idealnie skomponowana dieta sportowa powinna składać się z 6 posiłków w ciągu całego dnia. Ponieważ istnieje kilka wariantów kalorycznych tej diety, warto zastanowić się, który z nich będzie odpowiedni akurat dla nas. Zestawy w zależności od ilości kalorii zaczynają się od 2500 kcal do aż 4000 kcal. Możesz być jednak pewien, że nasi dietetycy zadbają o to, aby posiłki były urozmaicone i bogate w niezbędne składniki odżywiające organizm po treningu.

Dieta sportowa w Cateringu Dietetycznym Łódź LilyOnDiet

Lepsze wyniki dzięki odpowiedniej diecie sportowej

Ponieważ podczas intensywnych treningów i aktywności fizycznej nasz organizm traci mnóstwo energii oraz ważne elektrolity musi je w jakiś sposób odzyskać. Zatem w zależności od tego, co trenujemy oraz jak często ważne będzie czy bardziej musimy doładować nasz organizm energetycznie, czy też jak w przypadku sportów siłowych głównym składnikiem diety będzie wysoka kaloryczność, oraz duża ilość białka w posiłkach. Coraz częściej bowiem większość z nas uświadamia sobie, że odpowiednia dawka ruchu oraz zdrowa dieta mają duży wpływ na naszą sprawność fizyczną, ale i intelektualną.
Osoby trenujące zawodowo często zapominają o uzupełnieniu swojej diety w składniki energetyczne. Wtedy nie tylko ograniczają spożycie kalorii, aby poprawić sylwetkę i zmniejszyć wagę, ale także niekiedy zaczynają mieć problemy z powodu zaburzeń odżywiania. Dlatego tak istotnym elementem każdej diety sportowej jest po pierwsze odpowiednia kaloryczność po drugie taki dobór składników odżywczych, aby nasz organizm mógł szybko się zregenerować, a my odzyskać siły po ciężkim treningu.

Catering Dietetyczny Łódź LilyOnDiet - Dieta pudełkowa Łódź - cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.